Dočasný provoz v Trojské ulici

.....VŠE CO NÁS BAVÍ NA JEDNOM WEBU!
Úvodní stránka

Počet přístupů
od 10. 4. 2001:
TOPlist

WebArchiv - archiv českého webu

Dočasný provoz v Trojské uliciDovolujeme si Vás upozornit, že stránku ještě upravujeme a rozšiřujeme.

Pro zajištění provozu v Trojské ulici bude od 29. března 2014 provozována linka náhradní tramvajové dopravy označená číslem 37 v úseku Trojská - Nad Trojou - Hercovka - Ke Stírce - Kobylisy - Březinevěská(Z). Linka bude obsazena dvěma vozy KT8D5.RN2P.

Podobná organizace výluky na Trojské ulici jen tu již byla. S několika rozdíly. V zastávce Nad Trojou byl umístěna pevná kolejová spojka a řidiči si žádný kolík nepředávali, jak dokazuje vůz KT8D5 ev.č.9027 vypravený na linku 35 mířící k jednokolejnému úseku. | 26.6.1995
Vůz KT8D5 ev.č.9027 vypravený na linku 35 po pevné kolejové spojce v zastávce Nad Trojou přejíždí od Trojské na správnou kolej. | 24.6.1995
Vůz KT8D5 ev.č.9018 vypravený na linku 35 odbavuje cestující levými dveřmi ve směru jízdy v dočasné zastávce Trojská. Ano, všechno tu již bylo, jen bez předpisových komplikací. | červen 1995
Výřez vozového jízdního řádu linky 37 s vyznačenými místy předání „kolíku“.
V úseku Nad Trojou - Trojská je jednokolejný provoz umožněný instalací povrchové kolejové spojky Californien v severní části prostoru zastávky Nad Trojou, blíže k zastávce Hercovka.

Ve směru jízdy od zastávky Hercovka přejede řidič přímo přes kolejový přejezd Californien a dále pokračuje po pravé koleji do zastávky Nad Trojou. V zastávce Nad Trojou (směr Trojská) řidič odbavuje cestující standardně pravými dveřmi. Ze zastávky Nad Trojou do zastávky Trojská jede vlak po pravé, tedy správné koleji.

Po příjezdu do zastávky Trojská řidič otevře pravé dveře, vypne všechny spotřebiče a sklopí zpětná zrcátka, ponechá otevřené dveře a přejde na druhé stanoviště. Zde zkontroluje situaci podél vozu a nenastupuje-li žádný cestující převezme řízení (zavřou se všechny dveře). Po převzetí řízení znovu otevře levé dveře.

Po odbavení cestujících v zastávce Trojská jede do zastávky Nad Trojou vlak po levé, tedy nesprávné koleji. V zastávce Nad Trojou řidič otevře levé dveře a po odobavení cestujících přejíždí vpravo přes kolejový přejezd Californien na pravou, tedy správnou kolej, směrem k zastávce Hercovka.

Zřizuje se provizorní zastávka Trojská v Trojské ulici, před křižovatkou s ulicí Nad Kazankou, u provizorního nástupiště o délce 32 metrů, sloužící jako výstupní i nástupní. Za výstupní zastávkou Trojská na konci jednokolejného úseku není možnost odstavu záložního vlaku.

Před výjezdem si řidič, který bude jako první vjíždět do jednokolejného úseku, ve výpravně od směnového výpravčího vyzvedne „Souhlas k povolení vjezdu“, tedy kolík zelené barvy označený písmenem „A“, který slouží k předávání na trati. Směnový výpravčí zaznamená do provozního výkazu řidiče tramvaje do rubriky Ostatní záznamy předání kolíku řidiči a po zatažení provede odpolednímu řidiči záznam do výkazu o vrácení zpět do výpravny.

Na trati si řidiči předávají kolík v zastávce "Hercovka" nebo v obratišti "Březiněveská" (vyznačeno ve vozovém JŘ). V zastávkách "Hercovka" řidiči zastaví tak, aby si předali kolík z levého okna v kabině řidiče.

Do úseku s jednokolejným provozem je vjezd povolen pouze pokud má řidič u sebe „Souhlas k povolení vjezdu“ (kolík) nebo dle příkazu provozního dispečinku.

Informační letáky o provozu v Trojské ulici ve formátu .pdf:
Výluka Trojské ulice 10.5.-1.7.1995
Výluka Trojské ulice 28.1.-13.2.1999
Výluka Trojské ulice 27.1.-10.2.2000

www.prazsketramvaje.cz | www.prazsketramvaje.com | www.prazsketramvaje.eu | www.prtky.cz | www.prtky.eu
ISSN 1801-9994 | Datová velikost: 43513.3242 MB | Počet článků: 1635
web postaven na redakčním systému phpRS
Fotografie: © Pražské tramvaje a uvedení autoři | © Pražské tramvaje 2001-2019