Jednokolejný provoz v Zenklově ulici od 15.5.2018 do 10.8.2018

.....VŠE CO NÁS BAVÍ NA JEDNOM WEBU!
Úvodní stránka

Počet přístupů
od 10. 4. 2001:
TOPlist

WebArchiv - Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Jednokolejný provoz v Zenklově ulici od 15.5.2018 do 10.8.2018Dovolujeme si Vás upozornit, že stránku ještě upravujeme a rozšiřujeme.

Pro zajištění dočasného provozu v Zenklově ulici byla od 15. května do 10. srpna 2018 provozována linka náhradní tramvajové dopravy označená číslem 30 v úseku Vychovatelna - Bulovka obousměrně po jedné koleji.

Souhlas k povolení vjezdu, neboli „kolík“.. | 26.8.2014
Předávání souhlasu k povolení vjezdu, neboli „kolíku“. při podobně organizovaném jednokolejném provozu v Trojské ulici. | 26.8.2014
Předávání souhlasu k povolení vjezdu, neboli „kolíku“. při podobně organizovaném jednokolejném provozu v Trojské ulici. | 26.8.2014
Podobně byla organizovaná doprava v roce 2014 v Trojské ulici. Výřez vozového jízdního řádu linky 37 s vyznačenými místy předání „kolíku“.
V úseku Vychovatelna - Bulovka je jednokolejný provoz umožněný instalací povrchové kolejové spojky před začátkem otevřeného svršku u zastávky Vychovatelna.

Ve směru jízdy od zastávky Okrouhlická přejede řidič přímo přes kolejový přejezd a dále pokračuje po pravé koleji do zastávky Vychovatelna. V zastávce Vychovatelna (směr Bulovka) řidič odbavuje cestující standardně pravými dveřmi. Ze zastávky Vychovatelna do zastávky Bulovka jede vlak po pravé, tedy správné koleji.

Po příjezdu do zastávky Bulovka řidič otevře pravé dveře, vypne všechny spotřebiče a sklopí zpětná zrcátka, ponechá otevřené dveře a přejde na druhé stanoviště. Zde zkontroluje situaci podél vozu a nenastupuje-li žádný cestující převezme řízení (zavřou se všechny dveře). Po převzetí řízení znovu otevře levé dveře.

V zastávce Bulovka NENÍ NUTNÉ provádět změnu sběrače, na lince 30 je povolena jízda na přední nebo zadní sběrač s výjimkou výjezdů a zatažení z/do vozovny Hloubětín, kdy je jízda na zadní sběrač zakázána.

Po odbavení cestujících v zastávce Bulovka jede do zastávky Vychovatelna vlak po levé, tedy nesprávné koleji. V zastávce Vychovatelna řidič otevře levé dveře a po odbavení cestujících přejíždí vpravo přes kolejový přejezd na pravou, tedy správnou kolej, směrem k zastávce Okrouhlická.

Za výstupní zastávkou Bulovka na konci jednokolejného úseku není možnost odstavu záložního vlaku.

Před výjezdem si řidič, který bude jako první vjíždět do jednokolejného úseku, ve výpravně od směnového výpravčího vyzvedne „Souhlas k povolení vjezdu“, tedy kolík označený písmenem „A“, který slouží k předávání na trati. Směnový výpravčí zaznamená do provozního výkazu řidiče tramvaje do rubriky Ostatní záznamy předání kolíku řidiči a po zatažení provede odpolednímu řidiči záznam do výkazu o vrácení zpět do výpravny.

Na trati si řidiči předávají kolík v zastávce Ládví nebo u kolejového přejezdu u zastávky Vychovatelna (vyznačeno ve vozovém JŘ). Řidiči vždy zastaví tak, aby si předali kolík z levého okna v kabině řidiče.

Do úseku s jednokolejným provozem je vjezd povolen pouze pokud má řidič u sebe „Souhlas k povolení vjezdu“ (kolík) nebo dle příkazu provozního dispečinku.www.prazsketramvaje.cz | www.prazsketramvaje.com | www.prazsketramvaje.eu
www.prtky.cz | www.prtky.eu | www.dopravnisuvenyr.cz
Datová velikost: 55444,183 MB | Počet článků: 1730
web postaven na redakčním systému phpRS
ISSN 1801-9994 | © Pražské tramvaje 2001-2020