Hurá na prázdniny!

.....VŠE CO NÁS BAVÍ NA JEDNOM WEBU!
Úvodní stránka

Počet přístupů
od 10. 4. 2001:
TOPlist

WebArchiv - Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Hurá na prázdniny!

aneb mini Pú, malinký Pú, velký Pú, obr Pú, Zlobidlo, lvíček Pupíček, Bart a slůně Fufík
v rolích hlavních i vedlejších strhujícího fotoseriálu


Každý rok, když se dětem přiblíží velké letní školní prázdniny, usedne medvídek malinký Pú se svými kamarády na pohádkové židličky a začnou přemýšlet, kam pojedou na prázdniny... ...jeho kamarád, mini Pú, tou dobou vždycky připravuje něco dobrého k snědku, protože ihned po tom, co malinký Pú ukončí zasedání, zamíří medvídci prožít na svou vlastní, plyšovou a žlutou kůži ty nejúžasnější prázdniny. Jejich další kamarád, velký Pú, docela velký lenoch, tou dobou opět vyspával u televizního ovladače, protože dlouho do noci koukal na pohádky... ...což se moc nelíbilo obr Púovi, který, protože nemohl spát, naštvaně zamručel a snažil se, dát si na nervy alespoň trošku medu. To prý medvídkům pomáhá. Bohužel se v té tmě, překonané chvílemi jen modravým světlem obrazovky, přehmátl, strhl na sebe celý regál se sklenicemi medu a jednou z nich se praštil se do hlavy. Musel k lékaři, který mu bouli na hlavě zavázal a doporučil klid na lůžku. Letos se pojede na prázdniny na Vraní skálu, dohodli se medvídci. A protože jsou vážní a slušní, vzali s sebou také medvídka Zlobidlo. Prý aby byla švanda. K cestě po městě si vybrali tramvaj, aby nemuseli stát v kolonách na silnici mezi automobily.
Medvídek malinký Pú se ještě před výjezdem spojil vysílačkou s provozním dispečinkem, kde ten den sloužily slečny dispečerky Barča, Kivija a Dominika, kamarádky našich medvídků, aby jim zajistily výměnu vozu, protože do toho jejich zatékalo.... Slečny dispečerky Barča, Kivija a Dominika, zajistily nový vůz, na konečné přistoupil mini Pú se zásobou jídla a medvídci se mohli vydat na cestu. Slečny dispečerky Barča, Kivija a Dominika jim mezitím hlásili, že Vraní skála je jevištěm jedné staré pověsti, která se měla stát za časů třicetileté války. V té době lidé ukrývali své cennosti do lesů, aby o ně ve válečné vřavě nepřišli. Občas se však stalo, že se lidé konce války nedočkali a jejich cennosti nalezl někdo jiný... ...Pověst prý pokračuje tak, že takové štěstí měl prý o masopustu roku 1690 Vojta, čeledín u sedláka ve vsi Černín u Zdic. Ten našel pod Vraní skálou suchý dub v jehož kmeni byl zarostlý klín, jímž si původní majitel zřejmě označil, že právě zde se jeho cenností nacházejí. Vojta tedy dub porazil a v jeho dutině našel nádobu plnou zlaťáků. Jenže mládenec se prořekl před sousedy a zpráva se dostala až ke správci panství... Také medvídci v ostatních tramvajích poslouchali a ani nedutali. Dovedli ho prý na výslech, kde se sice přiznal, že poklad opravdu našel, ale vymyslel si fintu, že svůj nález skryl do jiného stromu, a když se pak vrátil aby jej vyzvedl nic již nenašel. Víc z něho již nedostali. Vojta si pak prý pár let počkal, až se na vše zapomnělo a pak si koupil statek. Vyprávění pověsti skončilo a mini Pú se mohl porozhlédnout po tramvaji, jíž mířili s kamarády na Vraní skálu... Protože tramvají se nedalo dojet až na místo, musel vedoucí dispečer směny, Bart, zajistit náhradní dopravu a zároveň zprostředkovat informaci, že na medvídky čeká na Vraní skále kamarád Fufík...
...Náhradní dopravu obstaralo jízdní kolo, které medvídci dokázali ovládnout doslova levou zadní. Pokud Vám, kamarádi, na snímku chybí medvídek Zlobidlo, tak je snad jasné, že on fotografoval, ne? :-) Bohužel během fotografování došlo ke zcela nečekané situaci a medvídkům selhaly na jízdním kole brzdy... Bohužel, došlo ke zranění medvídka Zlobidla... Abychom si připomněli jeho dokonalý cit pro fotografování, přidáváme jako bonus pár fotografií z rodinného alba, které pořídil medvídek Zlobidlo: Lvíček Pupíček a malinký Pú na vánočním stromečku budou věšet ozdoby. Mini Púíček s dárkovými poukazy, tak jak jej zachytil medvídek Zlobidlo. Dřevěné pamětní známky vydané k desátému výročí stránek, na nichž čtete tuto podivuhodnou reportáž, během přebírání mini Púem, opět na snímku z archivu Zlobidla.
Po dopravní nehodě již medvídci pokračovali raději pěšky... ...fotografovali se před stádem pasoucích se kraviček... ...a obdivovali, jak umí krásně přežvykovat. Na konci jejich cesty je čekala Vraní skála a slůně Fufík, které se těšilo na setkání s novými kamarády. Z Vraní skály se rozhlédlo po okolí a vyhlíželo, odkud medvídci přijdou...
Protože je stále nevidělo, usadilo se na lesním stole a řeklo si, že by si mohlo dát něco dobrého do chobotu. Rozdělalo proto oheň... ...nasadilo kšiltovku, aby se nepopálilo od jisker a opeklo si buřty... ...zapilo je a... ...zajedlo sušenkami. Medvídci se stále neobjevovali, tak se na ně těšilo. Stejně jako se spousta žáků těší na dva volné měsíce, aby se v jejich průběhu těšilo opět na to, až zasednou do školních lavic, protože se opět setkají se svými kamarády. Stejně jako Fufík a Púové. Tak krásné prázdniny, děti!


www.prazsketramvaje.cz | www.prazsketramvaje.com | www.prazsketramvaje.eu | www.prazsketramvaje.info
www.prtky.cz | www.prtky.eu | www.dopravnisuvenyr.cz
www.prazsketrolejbusy.cz | www.prazsketrolejbusy.com
Datová velikost: 55444,183 MB | Počet článků: 1737
web postaven na redakčním systému phpRS
ISSN 1801-9994 | © Pražské tramvaje 2001-2023