Křížení s železniční vlečkou v Nádražní ulici

.....VŠE CO NÁS BAVÍ NA JEDNOM WEBU!
Úvodní stránka

Počet přístupů
od 10. 4. 2001:
TOPlist

WebArchiv - Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Křížení s železniční vlečkou v Nádražní ulici


16. července 1925 došlo k prodloužení tramvajové tratě v Nádražní ulici, od stávající konečné u Moulíkovy ulice až k Lihovaru. Před dnešními zastávkami Lihovar tramvajová trať úrovňově vykřižovala železniční vlečku, překračující Nádražní ulici.

Vlečka byla zaústěna do areálu zlíchovského lihovaru, a na svém místě setrvala do dnešních dnů. Sice měla být po ukončení výroby v lihovaru snesena, v plánu toto bylo zejména během dlouhodobé výluky tramvajové tratě na přelomu let 1999 - 2000, jenže se tak do dnešních dnů nestalo. Vlečka je zcela nevyužívaná, žlábky železničních kolejnic jsou zcela zaplněné všelijakým nepořádkem. Na přelomu měsíců října a listopadu 2002 došlo k zavaření styku tramvajových a železničních kolejnic, takže projet tu mohou již jen tramvaje.

Křížení železniční vlečky, Nádražní ulice2
Křížení tramvajové tratě v Nádražní ulici s železniční vlečkou Křížení tramvajové tratě v Nádražní ulici s železniční vlečkou Křížení tramvajové tratě v Nádražní ulici s železniční vlečkou Křížení tramvajové tratě v Nádražní ulici s železniční vlečkouFotografie: © Pražské tramvaje

www.prazsketramvaje.cz | www.prazsketramvaje.com | www.prazsketramvaje.eu
www.prtky.cz | www.prtky.eu | www.dopravnisuvenyr.cz
Datová velikost: 55444,183 MB | Počet článků: 1737
web postaven na redakčním systému phpRS
ISSN 1801-9994 | © Pražské tramvaje 2001-2021