Návěst úsek nebezpečného stoupání a nebezpečného klesání

.....VŠE CO NÁS BAVÍ NA JEDNOM WEBU!
Úvodní stránka

Počet přístupů
od 10. 4. 2001:
TOPlist

WebArchiv - Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Návěst úsek nebezpečného stoupání
a nebezpečného klesání


Úseky s nebezpečným stoupáním nebo klesáním musí být označeny návěstmi Nebezpečné stoupání a Konec nebezpečného stoupání, resp. Nebezpečné klesání a Konec nebezpečného klesání. Provoz v těchto úsecích může být řízen zabezpečovacím signalizačním zařízením, které umožňuje v příslušném směru jízdu pouze jednoho vlaku.

Návěst Nebezpečné stoupání

Návěst Nebezpečné stoupání je tabulka o rozměrech minimálně 450x500mm se šedým podkladem. Uprostřed návěsti je bílou plochou vyznačeno stoupání s číslem červené barvy
Návěst Konec nebezpečného stoupání je tabulka o rozměrech minimálně 450x500mm se šedým podkladem. Uprostřed návěsti je bílou plochou vyznačeno stoupání s číslem červené barvy, příčným pruhem černé barvy vedeným z levého spodního rohu do pravého horního rohu je znázorněn konec
Návěst Nebezpečné stoupání označuje začátek úseku s nebezpečným stoupáním, do kterého může řidič tramvaje vjet teprve tehdy, nevidí-li v tomto úseku před sebou žádný jiný tramvajový vlak. Do obsazeného úseku je možné vjet pouze na příkaz dispečera nebo pracovníka kontroly provozu DP. Řidič vlaku se zrychlovačem musí takto označeným úsekem projet maximální dosažitelnou rychlostí s ohledem na bezpečnost provozu a rozhledové podmínky. Červené číslo na návěsti vyjadřuje sklon nebezpečného stoupání v promile.
Návěst je tabulka o rozměrech minimálně 450x500mm se šedým podkladem. Uprostřed návěsti je bílou plochou vyznačeno stoupání s číslem červené barvy.

Návěst Konec nebezpečného stoupání

Návěst Konec nebezpečného stoupání označuje konec úseku s nebezpečným stoupáním. Návěst má shodné provedení jako návěst "Nebezpečné stoupání" s tím rozdílem, že je navíc doplněna příčným pruhem černé barvy vedeným z levého spodního rohu do pravého horního rohu.

Návěst Nebezpečné klesání

Návěst Nebezpečné klesání je tabulka o rozměrech minimálně 450x500mm se šedým podkladem. Uprostřed návěsti je bílou plochou vyznačeno klesání s číslem červené barvy
Návěst Konec nebezpečného klesání je tabulka o rozměrech minimálně 450x500mm se šedým podkladem. Uprostřed návěsti je bílou plochou vyznačeno klesání s číslem červené barvy, příčným pruhem černé barvy vedeným z levého spodního rohu do pravého horního rohu je znázorněn konec
Návěst Nebezpečné klesání označuje začátek úseku s nebezpečným klesáním, do kterého může řidič tramvaje vjet teprve tehdy, nevidí-li v tomto úseku před sebou žádný jiný tramvajový vlak. Do obsazeného úseku je možné vjet pouze na příkaz dispečera nebo pracovníka kontroly provozu DP. Při každém zastavení v takto označeném úseku se vlak musí rozjet odjištěním zajišťovací brzdy působením vlastní hmotnosti. Dojde-li k výpadku trakční energie, může vlak plynule pokračovat až do nejbližší zastávky. Červené číslo na návěsti vyjadřuje sklon nebezpečného klesání v promile.
Návěst je tabulka o rozměrech minimálně 450x500mm se šedým podkladem. Uprostřed návěsti je bílou plochou vyznačeno klesání s číslem červené barvy.

Návěst Konec nebezpečného klesání

Návěst Konec nebezpečného klesání označuje konec úseku s nebezpečným klesáním. Návěst má shodné provedení jako návěst "Nebezpečné klesání" s tím rozdílem, že je navíc doplněna příčným pruhem černé barvy vedeným z levého spodního rohu do pravého horního rohu.

www.prazsketramvaje.cz | www.prazsketramvaje.com | www.prazsketramvaje.eu | www.prazsketramvaje.info
www.prtky.cz | www.prtky.eu | www.dopravnisuvenyr.cz
www.prazsketrolejbusy.cz | www.prazsketrolejbusy.com
Datová velikost: 55444,183 MB | Počet článků: 1815
web postaven na redakčním systému phpRS
ISSN 1801-9994 | © Pražské tramvaje 2001-2024