Opravy a rekonstrukce roku 2015

.....VŠE CO NÁS BAVÍ NA JEDNOM WEBU!
Úvodní stránka

Počet přístupů
od 10. 4. 2001:
TOPlist

WebArchiv - Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Opravy a rekonstrukce roku 2015


Rekonstrukce a opravy 2015.
Jak jsme slíbili, přinášíme Vám shrnutí na letošní rok naplánovaných větších výluk tramvajového provozu. Předesíláme, že jde o orientační plán a tak ne vše, o čem budeme psát, se nakonec zrealizuje v roce letošním, ne u všeho se dodrží původně plánovaný termín a naopak možná přibydou i další výluky.
Plynární.
První akcí letošního roku je již probíhající rekonstrukce nazvaná Plynární 2 a navazující na rekonstrukci úseků zrealizovaných již v loňském roce. Letos tedy dojde k dokončení úseku mezi Ortenovým náměstím a vyústěním ulice Železničářů.
Bělehradská.
Jedna z největších výluk roku 2015 by měla začít 21. dubna opravou části křižovatky Otakarova, konkrétně vrcholů od Náměstí Bratří Synků a Divadla Na Fidlovačce, včetně osmnáctkového oblouku. Teprve poté bude možné, od 1. května vyloučit provoz v Bělehradské ulici. Zde by výluka měla skončit až někdy v listopadu, součástí rekonstrukce tramvajové tratě má být úprava celého uličního prostoru.
Plzeňská.
Zatím bez termínů, ale s předpokladem realizace v prázdninovém období, jsou dvě výluky také označované číslicí 2. Totiž Plzeňská 2, kde se rekonstrukce dotkne úseku nezrealizovaného v roce 2010 (Tomáškova-Jinonická).
Střešovická a Evropská.
Na Praze 6 se stavební stroje objeví na akci Evropská 2 (Thákurova-Horoměřická), tedy části neuskutečněné v roce 2013 a zůstanou tam i během rekonstrukce tratě Petřiny – Octárna, kdy dojde nejen na samotnou trať, ale také změnu dispozice smyčky Petřiny. Na tuto etapu by také měla navázat rekonstrukce tratě před vozovnou Střešovice.
Vršovická.
Dalším úsekem, kde by podle současných plánů měly zmizet velkoplošné panely BKV je zbývající část Vršovické ulice, tedy úsek od křižovatky Zámecká po smyčku Kubánské náměstí.
Seifertova.
Opravy oblouků v Seifertově ulici a křižovatky Olšanské náměstí proběhnou během říjnové výluky.
Libeňský most
V závěru roku je v plánu také čtyřměsíční výluka tratě přes Libeňský most, pravděpodobně přecházející až do roku 2016.
Nádražní a Barrandov.
V červenci a srpnu se bude opravovat trať na Barrandově, proběhne repanelizace úseku mezi Smíchovským nádražím a vyústěním Křížové ulice za zlíchovským nadjezdem železniční tratě, v ulici na Zlíchově od vyústění Křížové ulice po smyčku Hlubočepy by mělo dojít na náhradu velkoplošných panelů BKV konstrukcí W-tram.
Sokolovská.
V letošním roce by mělo dojít také na rekonstrukci tratí v oblasti Palmovky, konkrétně v Sokolovské ulici mezi křižovatkami Horní Palmovka a Balabenka, včetně etapovité výměny vrcholů křižovatky U Balabenky a vrcholu křižovatky Balabenka od Palmovky.
Klapkova.
Opravy se dočká také traťový úsek v Klapkové ulici mezi křižovatkami Kobylisy a Ke Stírce.
Most Lanové dráhy na Petřín.
No, a protože pod tramvaje spadá i traťové těleso lanové dráhy na Petřín, nesmíme opomenout její čtyřměsíční výluku vyvolanou opravou mostu na Nebozízku.
Jak jsme již uvedli v úvodu, berte tento přehled, prosím, jako silně orientační. Pokud některá z akcí nebude realizována, či bude realizována jiná, zde neuvedená, nekamenujte nás, jde o běžný jev, kdy rekonstrukce probíhají nejen podle projektové a finanční připravenosti dané akce, ale také s ohledem na koordinaci s dalšími dopravními stavbami a dalšími subjekty.

www.prazsketramvaje.cz | www.prazsketramvaje.com | www.prazsketramvaje.eu | www.prazsketramvaje.info
www.prtky.cz | www.prtky.eu | www.dopravnisuvenyr.cz
www.prazsketrolejbusy.cz | www.prazsketrolejbusy.com
Datová velikost: 55444,183 MB | Počet článků: 1815
web postaven na redakčním systému phpRS
ISSN 1801-9994 | © Pražské tramvaje 2001-2024