Pohlednice Pražských tramvají... ...od vodní nádrže Přísečnice

.....VŠE CO NÁS BAVÍ NA JEDNOM WEBU!
Úvodní stránka

Počet přístupů
od 10. 4. 2001:
TOPlist

WebArchiv - Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Pohlednice Pražských tramvají...
...od vodní nádrže Přísečnice


Vodní nádrž Přísečnice je přehradní nádrž v okrese Chomutov...
...v nadmořské výšce 732,8 metrů. Má plochu 362 hektarů, průměrná hloubka je okolo 50 metrů. V zaplavené oblasti stálo staré krušnohorské hornické město Přísečnice. Bylo to velmi staré sídliště, které leželo na obchodní cestě, vedoucí ze Saska. První známá písemná zpráva o její existenci je z roku 1335 v listině, kterou Jan Lucemburský osvobodil od cla lidi, přicházející přes Přísečnici do Chomutova a Loun...
Za 1. republiky pracovalo ve městě několik menších továren na strojové krajky... Dále se zde vyráběly punčochy, prádlo, pletené zboží a záclony. Byly tu i 3 peněžní ústavy: pobočka chomutovské spořitelny, pobočka Kreditanstaltu der Deutschen Bank a Obecní banka Přísečnice. Ze škol tu byla kromě hudební školy a živnostenské pokračovací školy mateřská, obecná a měšťanská škola, od roku 1925 také jednotřídní česká škola, rozšířená později na dvoutřídku.
Střed města tvořilo náměstí se zámkem, ve kterém byl mimo jiné i okresní školský úřad a lesní správa. Před zámkem byl parčík a na náměstí byl také okresní úřad, finanční úřad, pošta, lékárna a v hotelu Ross kino. Na jižním konci náměstí stála radnice a v ní městský úřad a soud. Nad domy vnitřního města vyčnívala špičatá věž kostela Nanebevzetí panny Marie...
...Vedle něho byla hudební škola, v jejíž budově byla i obecní knihovna.
Úzká Lékárenská ulička vedla k budově školy z roku 1898, Kadaňská ulice vedla ke hřbitovu s kostelem sv. Mikuláše. Po Jáchymovské ulici se šlo k tzv.„švédské lípě“, připomínající 30letou válku a dále ke koupališti a lesovně. Dnes již asfaltka jen zarůstá...
Dnes již asfaltka jen zarůstá... Dnes již asfaltka jen zarůstá... Dnes již asfaltka jen zarůstá...
Konec přístupové silnice se již rozpadá ve vodách přehrady. Konec přístupové silnice se již rozpadá ve vodách přehrady. Konec přístupové silnice se již rozpadá ve vodách přehrady.
Konec přístupové silnice se již rozpadá ve vodách přehrady. Konec přístupové silnice se již rozpadá ve vodách přehrady. Konec přístupové silnice se již rozpadá ve vodách přehrady.
Konec přístupové silnice se již rozpadá ve vodách přehrady. Opuštěnou komunikaci končící ve vodách přehrady pomalu pohlcuje příroda. Opuštěnou komunikaci končící ve vodách přehrady pomalu pohlcuje příroda.
Zátočina. Pozůstatky civilizace se objevují nečekaně. Dnes v místech, která žila bohatým životem, nenarazíte ani na živáčka.
Příroda Vás do svých tajných míst nechce pustit ráda. Závora odděluje civilizaci od světa minulosti. Závora odděluje civilizaci od světa minulosti.
Celkový pohled na přísečnickou přehradu.

www.prazsketramvaje.cz | www.prazsketramvaje.com | www.prazsketramvaje.eu | www.prazsketramvaje.info
www.prtky.cz | www.prtky.eu | www.dopravnisuvenyr.cz
www.prazsketrolejbusy.cz | www.prazsketrolejbusy.com
Datová velikost: 55444,183 MB | Počet článků: 1815
web postaven na redakčním systému phpRS
ISSN 1801-9994 | © Pražské tramvaje 2001-2024