Křižovatka Zámecká

.....VŠE CO NÁS BAVÍ NA JEDNOM WEBU!
Úvodní stránka

Počet přístupů
od 10. 4. 2001:
TOPlist

WebArchiv - Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Křižovatka ZámeckáDovolujeme si Vás upozornit, že s ohledem na provedené rekonstrukce to tady vypadá zase trošku jinak. Usilovně pracujeme na úpravách.

1. června 1926 byla uvedena do provozu nová tramvajová trať vedená dnešní Vršovickou ulicí od křižovatky Otakarova zhruba k dnešní zastávce Oblouková. S ohledem na nemožnost zřízení potřebných manipulačních oblouků na křižovatce Otakarova byla 13. ledna 1957 uvedena do provozu jednokolejná manipulační trať v ulici Na Zámecké. Nevyhovující prostorové podmínky v Otakarově ulici se zapříčinily o patřičnou přestavbu celé ulice, spojenou s jejím rozšířením a demolicí obytných domů. Nová podoba tramvajové tratě, včetně křižovatky na manipulační trať byla uvedena do provozu dne 23. října 1977. Celá křižovatka prošla zásadní rekonstrukcí v roce 1986, kdy byla pronikavě změněna i podoba manipulační tratě, která byla zdvoukolejněna a přeložena do nové osy. Přímý směr nové křižovatky byl uveden do provozu 1. července 1986, oblouky pak o dva měsíce později - 1. září.

Křižovatka je vybavena 3 rozjezdovými ručně přestavitelnými výhybkami s čepovými jazyky a 3 sjezdovými výhybkami s čepovými jazyky. Křižovatka je klasické konstrukce a její kryt tvoří žulové dlažební kostky.

V běžném provozu je pojížděn pouze přímý směr mezi zastávkami Otakarova a Nádraží Vršovice, v nočním provozu pak i oba oblouky mezi zastávkami Otakarova a manipulační tratí v ulici Na Zámecké. Oblouky na manipulační trať v ulici Na Zámecké od zastávky Nádraží Vršovice slouží výhradně manipulačním účelům.

Fotocesta po křižovatce Zámecká


www.prazsketramvaje.cz | www.prazsketramvaje.com | www.prazsketramvaje.eu | www.prazsketramvaje.info
www.prtky.cz | www.prtky.eu | www.dopravnisuvenyr.cz
Datová velikost: 55444,183 MB | Počet článků: 1737
web postaven na redakčním systému phpRS
ISSN 1801-9994 | © Pražské tramvaje 2001-2022