Kusé koleje

.....VŠE CO NÁS BAVÍ NA JEDNOM WEBU!
Úvodní stránka

Počet přístupů
od 10. 4. 2001:
TOPlist

WebArchiv - Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Kusé koleje


V síti Elektrických drah se dodnes existuje několik kusých kolejí tramvajových tratí. Dvě jsou dodnes pojížděny jako součást obratiště Zvonařka s uspořádáním do trojúhelníku, na jiných byla tramvaj naposledy spatřena snad za první republiky. Následující řádky obsahují jejich kompletní soupis.

Pohled na kusé ukončení odstavné koleje smyčky Vysočanská, pozůstatku smyčky Kolbenova továrna v ulici Pod Pekárnami. Vysočanská
Jde o cca 150 metrů dlouhou kolej v ulici Pod Pekárnami, která je součástí smyčky Vysočanská. Kolej je ukončena příčným betonovým pražcem v úrovni vozovky zabraňujícím vyjetí z koleje. Od září 2005 není kolej zatrolejována a nedá se tedy již využít k odstavení tramvají.

Konec kusé koleje smyčky Výstaviště zajišťují připevněné pražce zabraňující případnému vyjetí tramvaje z koleje. Výstaviště
Jde o cca 200 metrů dlouhou kolej ve Stromovce, která je součástí smyčky Výstaviště. Kolej je vlastně pozůstatkem tramvajové tratě do vozovny Královská obora a je ukončena příčným dřevěným pražcem zabraňujícím vyjetí z koleje.

Pohled na kusé ukončení zátahové koleje vozovny Pankrác u stejnojmenné smyčky. Vozovna Pankrác
Jde o cca 65 metrů dlouhou kolej na náměstí Hrdinů, která jako součást smyčky Vozovna Pankrác slouží k zatahování vlaků do vozovny Pankrác zpětným pohybem. Kolej je ukončena zarážkami zabraňujícími vyjetí z koleje.

Původní podoba kusého ukončení traťové koleje na Libuš, nyní je kolej zkrácena o křížení s výjezdovou kolejí smyčky. | 27.5.1995 Sídliště Modřany
Jde o cca 65 metrů dlouhou kolej - pozůstatek připravované tramvajové tratě na Libuš, umístěnou ve smyčce Levského. Kolej byla původně delší a ukončena byla po křížení s výjezdovou kolejí smyčky ve svahu. Nyní je ukončena zarážkami zabraňujícími vyjetí z koleje.

Pohled na předávací kolej ze smyčky Sídliště Řepy. Kolejové propojení Zličín
Jde o cca 200 metrů dlouhou propojovací kolej ze smyčky Sídliště Řepy, určenou pro přesun tramvajových vlaků z vlečky Českých drah. Z tohoto důvodu nemůže být osazena zarážkou zabraňující vyjetí z koleje.

Pohled na kusé ukončení příjezdové traťové koleje. Zvonařka
Jde o dvě koleje v ulicích Záhřebské a U Zvonařky, součást obratiště Zvonařka. Kolej v ulici Záhřebské má délku cca 70 metrů, kolej v ulici U Zvonařky má délku cca 100 metrů. Ani jedna kolej není ukončena zarážkami zabraňujícími vyjetí z koleje.
Pohled na kusé ukončení odjezdové traťové koleje.


www.prazsketramvaje.cz | www.prazsketramvaje.com | www.prazsketramvaje.eu | www.prazsketramvaje.info
www.prtky.cz | www.prtky.eu | www.dopravnisuvenyr.cz
www.prazsketrolejbusy.cz | www.prazsketrolejbusy.com
Datová velikost: 55444,183 MB | Počet článků: 1815
web postaven na redakčním systému phpRS
ISSN 1801-9994 | © Pražské tramvaje 2001-2024